Zadzwoń pod numer 22 649 76 64 i zapytaj w jaki sposób możesz wdrożyć i certyfikować w placówce medycznej system ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 27001 oraz ISO 22000, dzięki któremu otrzymasz dodatkowe punkty i wyższy kontrakt od NFZ.
W dniu 23 stycznia br. pełniący obowiązki Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Marcin Pakulski, podpisał zarządzenie w sprawie określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.
W celu zwiększenia roli jakości w ocenie ofert, w zarządzeniu zaimplementowano część rekomendacji Zespołu ds. Ustalania Kryteriów Oceny Jakościowej Ofert. Uwzględnione zostały rekomendacje dotyczące m.in. doprecyzowania przepisów dotyczących certyfikatów ISO i certyfikatu akredytacyjnego Ministra Zdrowia oraz wprowadzenia pakietu pytań dotyczących zakażeń szpitalnych i polityki antybiotykowej w celu promowania prawidłowych procedur i dobrych praktyk u świadczeniodawców w tym obszarze.
Zarządzenie pozostaje w związku z nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 11 października 2013 r.
Placówki medyczne zyskają możliwość otrzymania punktów za posiadanie certyfikatów w zakresie:
Certyfikat musi obejmować faktyczne miejsce udzielania świadczeń zdrowotnych.
Za posiadanie certyfikatu przewidziana jest punktacja podstawowa oraz dodatkowa w zakresie wysokiego poziomu spełnienia standardów akredytacyjnych oraz wysokie spełnienie standardów akredytacyjnych w dziale Zakażenia Szpitalne.
Certyfikat musi być ważny w dniu składania oferty oraz w dniu rozpoczęcia obowiązywania umowy.
W związku z powyższym wszystkie podmioty medyczne, które zgłoszą chęć certyfikacji przynajmniej 2 systemów zarządzania jednocześnie otrzymają specjalną ofertę na certyfikację.
NFZ zaznacza, że honorowane będą certyfikaty wydawane przez podmioty posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji lub równożędnego podmiotu zagranicznego uprawnionego do certyfikacji podmiotów lecznictwa w Polsce.
Równorzędym podmiotem zagranicznym uprawnionym do certyfikacji podmiotów lecznictwa w Polsce jest jednostka certyfikująca ISOQAR akredytowana przez brytyjską jednostkę akredytującą UKAS. Certyfikaty z akredyacją UKAS są rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.
Promocja jest ważna do końca listopada 2014 roku.
źródło: www.nfz.gov.pl