W poniedziałek 15 marca 2010 roku odbyła się 2-ga debata na temat certyfikacji zorganizowana przez magazyn „Zarządzanie Jakością”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele jednostek certyfikujących, w tym reprezentanci ISOQAR.
Pragniemy poinformować Państwa o rozpoczęciu współpracy z firmą itelligence
Pragniemy poinformować Państwa, iż znaleźliśmy się w pierwszej 3. jednostek certyfikujących prowadzących akredytowaną certyfikację na zgodność ze standardem ISO 27001 w Polsce.
Wobec stale rosnącej globalizacji przez ostatnie lata notuje się znaczny wzrost handlu światowego. Tym samym powoduje to zwiększenie potrzeb zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa łańcucha dostaw, który może zostać zagrożony przez oszustwa, piractwo czy terroryzm.
Informacje umieszczane na opakowaniach żywności są przeznaczone dla nas - konsumentów i mają ułatwić dokonanie właściwego wyboru oraz zakupu produktu zgodnego z naszymi potrzebami.
Bezpieczeństwo konsumentów i wysoka jakość oferowanych produktów to wartości priorytetowe dla firm kosmetycznych chcących zdobyć zaufanie klientów oraz zdobyć przewagę w tym konkurencyjnym sektorze.
Nieustannie rozwijająca się globalizacja ma znaczny wpływ na zmiany w łańcuchu żywnościowym, systematycznie stawiając przed producentami nowe wyzwania oraz niosąc ze sobą wiele czynników ryzyka dla zdrowia ludzi. Głównym celem polityki w dziedzinie bezpieczeństwa żywności jest zapewnienie jak najlepszej ochrony zdrowia, a także interesów konsumentów.
Transfer certyfikatu definiowany jest jako uznanie istniejących i ważnych certyfikacji systemów zarządzania, przyznanych przez jedną akredytowaną jednostkę certyfikującą, przez inną akredytowaną jednostkę certyfikującą, w celu wydania własnej certyfikacji.
Kosmetyki towarzyszą nam każdego dnia mając kontakt z naszą skórą. Dlatego tak ważne jest, aby były bezpieczne dla naszego zdrowia. Bezpieczeństwo może zapewnić ich właściwa produkcja zgodna z międzynarodowymi standardami.
Jesień trwa w pełni, ale już teraz wielu z nas zastanawia się jak będzie wyglądać najbliższa zima. Niestety naukowcy nie mają dla nas dobrych wiadomości, szykujmy więc grube kurtki, szaliki i czapki, bowiem zima będzie sroga i długa.
Z przyjemnością chcemy poinformować, że są już dostępne polskie wersje Wytycznych Najlepszych Praktyk opracowanych przez British Retail Consortium.
Zmiany biznesowe oraz naciski ze strony mediów powodują konieczność skupienia się na bezpieczeństwie
Jak co roku organizacja ISO przeprowadziła analizę na temat certyfikowanych systemów zarządzania oraz upubliczniła te dane.
W styczniu 2011 roku ruszyły prace nad nową wersją normy BRC Food Safety. Będzie to już 6 wydanie tego Standardu.
Przyjrzymy się standardowi systemu zarządzania ciągłością działania wg ISO 22301, który jest właśnie opracowywany. Sprawdzimy również jaki wpływ na ten standard ma norma BS 25999.
Organizacja ISO opublikowała nowy standard dotyczący etapowego wdrażania systemu zarządzania środowiskowego dedykowanego małym i średnim przedsiębiorstwom.
Rozwój medycyny pozwala na walkę z większością chorób, wydłuża się długość życia, jednak należy pamiętać, że jak mówi przysłowie: w przyrodzie nic nie ginie. Pojawiły się całkowicie nowe jednostki chorobowe, a ISO 9001 pomaga im zapobiegać.
ISOQAR uzyskał akredytację brytyjskiej jednostki akredytującej UKAS na świadczenie usługi certyfikacji i rejestracji standardu BS 25999-2:2007 - System zarządzania ciągłością działania.
Została opublikowana nowa wersja standardu ISO/IEC 20000-1:2011, na który prowadzona jest akredytowana certyfikacja.
Przedrostki „bio” oraz „eko” coraz częściej pojawiają się w nazwach produktów oraz firm produkujących żywność, a nawet środki czystości. Przyciągają klientów kojarząc się z produktem naturalnym i zdrowym dla środowiska. Ich stosowanie jest jednak ściśle określone przez Unię Europejską.
Norma ISO 9001 dotyczy systemu zarządzania jakością. Wiele firm, zwłaszcza dużych inwestuje, aby uzyskać certyfikat potwierdzający wdrożenie i utrzymanie tego systemu.
Pragniemy przypomnieć, iż standard ISO/IEC 20000-1 2005 The Information technology - Service Management - Part 1: Service management system requirements został w ostatnim czasie zaktualizowany do wydania ISO/IEC 20000-1:2011.
Każdego dnia miliony ludzi na świecie piją herbatę. Dla jednych to torebka zalana wrzątkiem, pita w pośpiechu, zaś dla innych, cały rytuał i odpowiednia metoda parzenia naparu
6 lipca 2011 roku Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące etykietowania żywności. Zmiany mają ułatwić konsumentom szybkie znalezienie informacji o produkcie i zwiększyć świadomość podczas zakupów.
Naukowcy zauważyli, że im dłużej przebywamy w pozycji siedzącej w ciągu dnia tym krócej możemy żyć.
Na podstawie wspólnego raportu firm D-Link, Home.pl i Webhosting.pl poziom bezpieczeństwa IT w polskich firmach budzi wiele wątpliwości.
Pragniemy poinformować, że według ostatniego rankingu organizacji BRC ISOQAR otrzymał najwyższą ocenę wydajności. W Polsce tylko kilka jednostek certyfikujących może się pochwalić takim wyróżnieniem.
Z przyjemnością chcemy poinformować, że ISOQAR został sponsorem jubileuszu 120-lecia działalności Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.
Informujemy, że w przeciągu najbliższego półrocza pragniemy zorganizować konferencję na temat zarządzania ciągłością biznesu.
Można pomyśleć że odmówienie sobie kawałka ciasta lub kilku kostek czekolady to kwestia jedynie silnej woli. Jednak za problemami z podjadaniem stoi nasz mózg i dla niektórych z nas odmówienie sobie dodatkowych przekąsek jest bardziej trudne.
Opublikowana została międzynarodowa norma ISO/IEC 27005:2011, która dostarcza menedżerom i pracownikom działów IT strukturę dla wdrożenia podejścia do zarządzania ryzykiem.
Wielu ekspertów, którzy mieli styczność z wcześniejszymi edycjami normy systemu zarządzania jakością ISO 9001 może odpuścić sobie myślenie, że norma dla tego systemu zarządzania to wszystko na temat: „powiedz co należy zrobić”, „zrób to co powiedziałeś” a potem udowodnij to.
W 5. wydaniu czasopisma dla menedżerów logistyki „Logistyka a jakość” ukazał się wywiad przeprowadzony m.in. z Panem Pawłem Dąbrowskim - Dyrektorem ISOQAR CEE Sp. z o.o.
Organizacja IFS wprowadziło już w życie zapowiadane zmiany, z których najważniejsze to: nowa wersja witryny internetowej oraz darmowy dostęp do normy IFS Food wersja 6.
Coraz bardziej powszechne wykorzystanie aplikacji i urządzeń mobilnych w działalności biznesowej sprawia, że nie możemy zapominać o bezpieczeństwie znajdujących się na nich informacji i danych osobowych.
Opublikowano drugą część normy ISO/IEC 20000, która dostarcza wytycznych zastosowania systemu zarządzania usługami zgodnego z wymagania ISO/IEC 20000-1.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczyna projekt dotacji unijnych
Wszystkie organizacje posiadające certyfikowany systemem zarządzania jakością według AS 9100, AS 9110 i AS 9120 mają czas do 1 lipca 2012 roku aby dokonać auditu na zgodność z nową wersją odpowiedniej normy.
Na stronie organizacji ISO pojawiły się zaktualizowane informacje o statusie publikacji normy ISO 22301, która stanowi wymagania dla systemu zarządzania ciągłością biznesu.
15.05.2012 roku została opublikowana międzynarodowa norma ISO 22301:2012 stanowiąca zbiór wymagań odnoszących się do Systemu Zarządzania Ciągłością Biznesu
Informujemy, iż od września 2012 roku w ISOQAR będą prowadzone szkolenia dotyczące obszaru ciągłości biznesu według wymagań międzynarodowej normy ISO 22301:2012.
W dniu 16 czerwca 2012 weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności
W dniu 19 czerwca 2012 ISOQAR uczestniczył w posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Europejskie instytucje normalizacyjne oraz krajowe federacje pest control obecnie kończą prace, które doprowadzą do stworzenia standardu regulującego branżę ochrony przed szkodnikami.
W dniach 25 i 26 września 2012 odbyła się we Frankfurcie konferencja, w której wzięli udział przedstawiciele jednostek certyfikujących standard IFS, w tym Dyrektor ISOQAR.
IFS oraz The Packaging Association of Canada (PAC) ogłosiło wydanie nowego standardu dotyczącego certyfikacji materiałów opakowaniowych.
Jednym z większych spostrzeżeń po przejściu huraganu Sandy jest fakt, że nowojorskie szpitale nie są tak dobrze przygotowane do nadejścia zagrożenia jak być powinny.
Miło nam poinformować, że jednostka certyfikująca ISOQAR nawiązała współpracę z Kołem Naukowym Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem „Q&S Management” działającym na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej.
Kolejnym sukcesem zakończyła się nasza wizyta w Rosji.
Norma ISO 9001 podobnie jak inne standardy ISO raz na 5 lat podlega rewizji, aby upewnić się, że ciągle pozostaje przydatnym narzędziem.
RABC (Risk Analysis and Biocontamination Control) jest systemem Analizy Ryzyka i Kontroli Skażenia Biologicznego, który został opisany poprzez polską normę PN-EN 14065:2005 – „Tekstylia. Tekstylia poddawane obróbce w pralni. System kontroli skażenia biologicznego.”
W dniach 25 i 26 września 2013 odbyła się w Niemczech kolejna konferencja, w której wzięli udział przedstawiciele jednostek certyfikujących standard IFS. ISOQAR również wydelegował swojego reprezentanta.
3 października 2013 roku z pozytywnym wynikiem zakończył się audit certyfikujący systemu zarządzania jakością na zgodność z normą ISO 9001:2008 w Urzędzie Miasta Lwowa.
ISOQAR B2B - platforma automatyzująca procesy związane z audytowaniem
Zaproszenie do składania ofert na realizację projektu
Certyfikacja Systemu Zarządzania Energią ISO 50001 (BS EN 16001)
Specjalna promocja na certyfikację ISO 9001, ISO/IEC 27001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001 dla placówek medycznych
W dniu 7 stycznia 2014 organizacja IFS wprowadziła nowy program dotyczący niezapowiedzianych auditów u firm certyfikowanych na zgodność z normą IFS Food.
ISOQAR, uzyskał możliwość przyznawania akredytowanego certyfikatu na zgodność ze standardem FSSC 22000
W dniu 23 stycznia br. pełniący obowiązki Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Marcin Pakulski, podpisał zarządzenie w sprawie określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.
Pojawił się nowy, zaktualizowany standard, IFS Food 6 z kwietnia 2014 r.
PN-EN 15224 - Usługi sektora ochrony zdrowia – Systemy zarządzania jakością – Wymagania oparte na ISO 9001
W dniu 13 czerwca 2014 zakończyły się Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Kraków 2014.
ISOQAR miał zaszczyt być jednym ze sponsorów tego wydarzenia.
Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zostały stworzone, aby chronić dane w firmach i organizacjach z nimi współpracujących. Do zadań SZBI należy nie tylko zachowanie prywatności (poufności), ale także zapewnienie jednolitości i czytelności danych.
Za posiadanie certyfikatu przewidziana jest punktacja podstawowa oraz dodatkowa w zakresie wysokiego poziomu spełnienia standardów akredytacyjnych oraz wysokie spełnienie standardów akredytacyjnych w dziale Zakażenia Szpitalne.
Trwa weryfikacja nowej wersji standardu ISO 14001, jednej z najczęściej stosowanych norm ISO.
Certyfikacja 1090 „Wykonanie konstrukcji stalowych i aluminiowych” - EN 1090-1: „Zasady oceny zgodności elementów konstrukcyjnych”
Zmiany w Systemach Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO/IEC 27001
We wrześniu 2015 roku planowane jest wydanie nowej oficjalnej wersji jednego z najpopularniejszych standardów jakości – ISO 9001: 2015.
W związku ze zmianą wersji BRC Food z 6 na 7, chcemy poinformować o konieczności przejścia na nową wersję normy.
Polski Komitet Normalizacyjny opublikował nową wersję normy ISO 27001 na zgodność z którą prowadzona jest akredytowana certyfikacja.
British Retail Consortium wydało nową wersję standardu BRC dla branży spożywczej, która zacznie obowiązywać od 1 lipca 2015 roku.
Miło nam poinformować, że jednostka certyfikująca ISOQAR uzyskała akredytację na certyfikację systemu zarządzania energią ISO 50001
W dzisiejszych czasach wiele firm prowadzi swoją działalność w złudnym wrażeniu dotyczącym bezpieczeństwa ich danych.
Standard BS OHSAS 18001 ma zostać zastąpiony przez nową międzynarodową normę ISO 45001 pod koniec 2016 roku.
Posiadając certyfikat ISO 22000 możliwa jest aktualizacja do FSSC 22000 w dowolnym momencie 3 letniego cyklu certyfikującego.
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/27/UE z dnia 25 października 2012 r. nakłada na państwa członkowskie obowiązek zapewnienia, aby przedsiębiorstwa niebędące MŚP zostały poddane audytowi energetycznemu...
Zgodnie z wymaganiami nowej wersji BRC przedsiębiorstwo musi posiadać skuteczny system zatwierdzania i monitorowania dostawców...
Informujmy, że FDIS, czyli finalna wersja robocza dla aktualizacji standardu ISO 9001 oraz ISO 14001 zostanie opublikowana do 9 lipca 2015.
Końcowy Projekt Międzynarodowej Normy ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015 został już opublikowany.
Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN), ogłosił publikację nowej normy europejskiej dla usług zarządzania szkodnikami.
System Zarządzania Środowiskiem ISO 14001 oraz System Zarządzania Energią ISO 50001 na pierwszy rzut oka wydają się bardzo podobne, jednak przy dokładniejszej analizie można dostrzec istotne różnice.
15 września 2015 roku została oficjalnie opublikowana nowa wersja ISO 14001:2015.
Uruchamiamy cykl szkoleń otwartych dotyczących zmian w nowych wersjach ISO 9001 i ISO 14001.
Zaktualizowana wersja cieszącego się międzynarodowym uznaniem systemu zarządzania jakością ISO 9001:2015 została opublikowana we wrześniu 2015.
Standard OHSAS 18001 oraz PN-N 18001 zostanie zastąpiony przez nową międzynarodową normę ISO 45001 w październiku 2016 roku.
Ustawa o bateriach i akumulatorach ma m.in. usprawnić działalność małych przedsiębiorstw oraz stopniowo ograniczać zawartość rtęci w ogniwach guzikowych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności
Polityka prywatności